Czajnik Adler AD 1216Duży, rodzinny o pojemności 1,7 litra, pozwalający sprawnie zagotować wodę na herbatę dla 6-7 osób dzięki mocy 2000 W. Łączy nowoczesne wzornictwo z ergonomią. Czajnik z zewnątrz wykończony jest blachą ze stali szlachetnej. Wewnątrz najwyższej jakości tworzywo bez dodatku barwników. Plastikowa część obudowy jest bardzo gruba. Powietrzna przerwa pomiędzy ściankami w połączeniu z metalową obudową zapobiega utracie ciepła. Pokrywka rączka i podstawka wykonane są z czarnego matowego plastiku. Podstawka z zewnątrz wykończona jest paskiem blachy stalowej.Dla wygody użytkowania został zaprojektowany obrotowy system podstawy 360°. Umożliwia on dowolne osadzanie części bezprzewodowej urządzenia na podstawie, tak aby uchwyt zawsze znajdował się w najwygodniejszym dla nas położeniu. Wewnątrz podstawki znajduje się praktyczny zwijacz przewodu zasilającego. Potrójny konektor gwarantuje bezpieczne połączenie tych dwóch części.Czajnik AD 1216 posiada bardzo solidny, pewny i wygodny uchwyt. Dobrze się go trzyma. Rączka jest bardzo solidna, dobrze wyprofilowana z przedłużonym uchwytem. Wyprofilowanie uchwytu jest dopasowane do wyglądu obudowy. Włącznik i wyłącznik w jednym przycisku umieszczony jest w górnej części rączki. Taki kształt sprawia że wypełniony wodą trzyma się wygodnie i stabilnie.

Na bocznych ściankach umieszczono dwa szerokie wodowskazy z podziałką od MIN 0,5 litra do MAX 1,7 litra. Dopasowany są one do srebrnej obudowy i podstawki. Po przez wodowskazy dobrze widać poziom wody. Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu energii, gdyż zawsze można zagotować taką ilość jaka jest potrzebna. Dwie lampki kontrolne w kolorze niebieskim podświetlają wodowskazy od dołu podczas gotowania wody. Urządzenie wyłącza się automatycznie po zagotowaniu wody, dbając o bezpieczeństwo użytkownika.Wyposażony jest w okrągłą automatycznie otwieraną pokrywkę. Korpus jest w kształcie walca o dużej średnicy. Pokrywka ma również dużą średnicę. Taka konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do wnętrza podczas czyszczenia. Na środku pokrywki znajduje się sprężynujący suwak do jej otwierania. Wewnątrz obudowy zainstalowana jest duża okrągła stalowa grzałka. Grzałka ma moc 2000 W, co zapewnia szybkie zagotowanie wody.


Obsługa jest bardzo prosta. Nalewamy potrzebną ilość wody. Bardzo pomocna jest przy tym wyraźna podziałka od 0.5 do 1,7L. Ustawiamy czajnik na podstawie i naciskamy przycisk. Zaświecają się niebieskie lampki kontrolne podświetlające wodowskazy. Woda względnie cicho zagotowuję się dzięki zastosowaniu grzałki o mocy 2000 Watów. Proces ten można obserwować poprzez okienka z wodowskazami znajdującymi się po obydwu stronach obudowy. Po osiągnięciu temperatury wrzenia, woda gotuje się jeszcze przez kilka sekund i urządzenie wyłącza się automatycznie. System zabezpieczeń nie pozwoli aby było inaczej.Wewnątrz obudowy pod pokrywką znajduje się otwór którędy para po zagotowaniu się wody przedostaje się do wyłącznika bimetalicznego. Taka konstrukcja pozwala na automatyczne wyłączenie, zawsze zaraz po zagotowaniu wody. Ponadto blokada uniemożliwiająca włączenie pustego urządzenia zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, oraz sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej. W dzióbku jest filtr o dużej powierzchni do zatrzymywania osadów wapnia. Zapewni on odpowiednią jakość gotowanej wody.Utrzymanie w czystości jest proste. Do konserwacji najlepiej użyć dostępnego w handlu odkamieniacza. Po odkamienieniu należy kilkakrotnie przepłukać wodą wnętrze urządzenia. Zapewni to długie bezawaryjne działanie i oszczędzi energie elektryczną, ponieważ czyste niezakamienione grzałki mają wyższą sprawność.Dane techniczneWewnątrz kolorowego opakowania znajduje się; dobrze zabezpieczony do transportu czajnik Adler AD 1216, podstawka oraz instrukcja obsługi w 22 językach krajów gdzie jest on sprzedawany.

Adler jest uznaną głównie w Europie marką zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Od 1991 roku. Marka Adler jest obecna nie tylko na polskim rynku, ale również w innych krajach Europy. Wyroby marki Adler produkowane są w dużych, znanych i gwarantujących wysoką jakość fabrykach. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniały najwyższe wymagania jakości i bezpieczeństwa, wyróżniały się nowoczesnym wzornictwem oraz funkcjonalnością i przystępną ceną. Wszystkie oferowane wyroby posiadają znak CE oraz świadectwo sanitarne i objęte są 24 miesięczną gwarancją realizowaną przez Serwis Centralny Adler. Staramy się sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów oraz tendencjom rynku, dlatego nieustannie poszerzamy ofertę o nowe atrakcyjne produkty.