Odkurzacz Adler AD 7007Domowy mały energooszczędny odkurzacz o mocy nominalnej 700 W. Zastosowano w nim nowoczesny wydajny agregat ssący o parametrach odkurzania, takich jak wcześniejsze urządzenia o mocy 1800 W. Tak dużą oszczędność energii osiągnięto dzięki zastosowaniu:
* wydajniejszego silnika
* zmiany konstrukcji turbiny ssącej
* zastosowaniu ssawko szczotki z gęstym krótkim włosiem i gumowej listwy zbierającej
* zwiększonej średnice węża do 40 mmObudowa odkurzacza jest wykonana z twardego, gładkiego, łatwego do czyszczenia tworzywa. Posiada on w dwa duże miękkie koła z tyłu i obrotowe kółko 360o z przodu. Całość jest bardzo dobrze wyważona co ułatwia odkurzanie różnorodnych powierzchni.Solidny kabel zasilający o długości 5 metrów z uniwersalną wtyczką do gniazdek z uziemieniem i bez uziemienia. Sznur jest zamontowany w wewnętrznym zwijaczu, uruchamianym przyciskiem w górnej części obudowy. Po jego rozwinięciu możemy odkurzać w promieniu 8 metrów od gniazdka zasilającego 230 V.Dzięki niewielkim wymiarom: długość 37 cm, szerokość 27 cm, wysokość 22 cm, zajmuje mało miejsca. Jest lekki – waży tylko 3,8 kg. Jego wielkość i ciężar w porównaniu do mocy 700 W klasyfikuje go wysoko w kategorii domowych odkurzaczy. Małe wymiary i elastyczny wąż z wymiennymi szczotkami pozwala sprzątać nawet pod niskimi meblami o prześwicie zaledwie 7 cm.


W górnej części obudowy nad tylnymi kołami umieszczono długi solidny wyłącznik. Pomiędzy włącznikiem a przyciskiem zwijacza znajduje się wymienny filtr wylotowy. Można go wytrzepać lub uprać w miarę potrzeby. Otwory w pokrywie filtra są skierowane do góry. Takie ukierunkowanie wylotu powietrza nie przeszkadza zwierzętom domowym i podnosi kurzu z podłogi.Kurz w czasie odkurzania zbierany jest do papierowego worka, który po napełnieniu wymieniamy na nowy. Filtr wewnątrz odkurzacza pomiędzy workiem a silnikiem dodatkowo filtruje powietrze. W przedniej części pokrywy worka na kurz umieszczono wygodny przycisk otwierania. Natomiast w górnej jej części znajduje się wskaźnik napełnienia.Do wlotu odkurzacza można dołączyć:

- elastyczny gruby wąż ssący o długości 160 cm z zaokrągloną rączką i regulacją podciśnienia. Jego długość jest tak dobrana aby w połączeniu z małym odkurzaczem dawał poręczny zestaw do sprzątania.

- dwie sztywne składane rury ssące o łącznej długości 80 cm zapewniające wygodne sprzątanie.

- ssawko - szczotkę z krótkim gęstym włosiem o szerokości 25 cm i gumową listwą zbierającą wyposażoną w dwa kółka. Szczotka ma wielostronne zastosowanie. Można nią odkurzać dywany, podłogi, ściany, tapicerkę w domu lub samochodzie, półki i wiele innych powierzchni. Dzięki niskiej konstrukcji jest możliwe sprzątanie nawet pod meblami o małym prześwicie nad podłogą 7 cm. Przegubowe połączenie ułatwia precyzyjne odkurzanie.

- ssawkę szczelinową z wąskim wlotem pozwalającą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i zebrać z stamtąd nawet piasek.W tylnej części obudowy umieszczono zaczep, który ma dwojakie zastosowanie. Pozwala on zaczepić i postawić ssawko-szczotkę z rurą i wężem pionowo. służy on też jako oparcie odkurzacza jeśli chcemy go postawić.Dane techniczneW kolorowym opakowaniu znajduje się dobrze zabezpieczony do transportu odkurzacz Adler AD 7007 oraz instrukcja obsługi w 13 językach.

Adler jest uznaną głównie w Europie marką zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Od 1991 roku. Marka Adler jest obecna nie tylko na polskim rynku, ale również w innych krajach Europy. Wyroby marki Adler produkowane są w dużych, znanych i gwarantujących wysoką jakość fabrykach. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniały najwyższe wymagania jakości i bezpieczeństwa, wyróżniały się nowoczesnym wzornictwem oraz funkcjonalnością i przystępną ceną. Wszystkie oferowane wyroby posiadają znak CE oraz świadectwo sanitarne i objęte są 24 miesięczną gwarancją realizowaną przez Serwis Centralny Adler. Staramy się sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów oraz tendencjom rynku, dlatego nieustannie poszerzamy ofertę o nowe atrakcyjne produkty.