Odkurzacz kubełkowy Adler AD 7022Do sprzątania na sucho i mokro. Zastosowano w nim nowoczesny dwustrumieniowy wydajny agregat ssący o parametrach odkurzania, takich jak wcześniejsze urządzenia o mocy 1500 W. Tak dużą oszczędność energii osiągnięto dzięki zastosowaniu;Solidny gruby kabel zasilający o długości 8 metrów z uniwersalną wtyczką do gniazdek z uziemieniem i bez uziemienia. Zapewnia on zasięg odkurzania 10 metrów od gniazdka zasilającego ~230 V.

Zastosowanie dwustrumieniowego silnika oraz hermetycznego wyłącznika umożliwia prace w najtrudniejszych warunkach. Można zbierać wodę i drobny gruz bez obawy ze się uszkodzi urządzenie.Obudowa odkurzacza jest wykonana z miękkiego, matowanego, łatwego do czyszczenia tworzywa. Do blaszanego chromowanego pojemnika na śmieci jest przypinana dwoma uchwytami zatrzaskowymi. Ma on wysokość 24 cm i średnicę 28 cm co odpowiada pojemności 12,7 litrów. Pojemnik jest umieszczony na okrągłej podstawie z miękkiego matowanego plastiku. Działa ona jako amortyzator kiedy odkurzacz najedzie na ścianę lub meble. Całość przemieszcza się na czterech obrotowych kółkach 360o, które umożliwiają łatwe przesuwanie odkurzacza w dowolnym kierunku. W górnej części obudowy silnika znajduje się wygodna solidna rączka do przenoszenia całego zestawu. Całość jest bardzo dobrze wyważona co ułatwia odkurzanie różnorodnych powierzchni.Dzięki niewielkim wymiarom: wysokość 47 cm i średnica 30 cm, zajmuje mało miejsca. Jest niezbyt ciężki – waży tylko 6 kg. Jego wielkość i ciężar w porównaniu do mocy 1500 W klasyfikuje go wysoko w kategorii domowych odkurzaczy.


Kurz w czasie sprzątania zbierany jest do dużego worka z tkaniny filtracyjnej ze sprężynowym uchwytem, który po napełnieniu można wytrzepać oraz założyć ponownie. Dodatkowo dostępne są jednorazowe duże worki z włókniny o lepszych parametrach filtracji. Filtr wewnątrz odkurzacza pomiędzy workiem a silnikiem dodatkowo filtruje powietrze. Do odkurzania na mokro wystarczy wyjąć worek na kurz. Grawitacyjny zawór kulowy wyłączy automatycznie odkurzacz kiedy poziom wody w zbiorniku podniesie się zbyt wysoko.

Do wlotu odkurzacza można dołączyć:

- elastyczny gruby wąż ssący o długości 175 cm z zaokrągloną rączką. Jego długość jest tak dobrana aby w połączeniu z odkurzaczem dawał poręczny zestaw do sprzątania.

- metalową składaną chromowaną rurę o długości 95 cm zapewniającą wygodne sprzątanie. Po złożeniu 3 elementy rury mają długość tylko 35 cm. Plastikowe czarne pierścienie na końcach rur ułatwiają ich montaż. Takie rozwiązanie jest wygodne do przechowywania akcesoriów oraz odkurzacza.

- nowoczesną ssawko - szczotkę z krótkim gęstym włosiem o szerokości 25 cm na krawędzi przedniej i elastyczną listwą zbierającą na tylnej, Wyposażono ją w dwa kółka. Szczotka ma wielostronne zastosowanie. Można nią odkurzać dywany, podłogi, ściany, tapicerkę w domu lub samochodzie, półki oraz wiele innych powierzchni. Dzięki niskiej konstrukcji jest możliwe sprzątanie nawet pod meblami o małym prześwicie nad podłogą 7 cm. Przegubowe elastyczne połączenie ułatwia precyzyjne odkurzanie.

- ssawkę szczelinową z wąskim wlotem pozwalającą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i zebrać z stamtąd nawet piasek, drobny gróz, błoto lub wodę.

- ssawkę małą o szerokości 12 cm do dokładnego zbierania kurzu z twardych powierzchni.

- szczotkę małą o szerokości 6 cm z długim elastycznym włosiem. Ssawka dodatkowo jest wyposażona w uchwyt przegubowy zapewniającym prace po różnym kontem.Dane techniczneW kolorowym opakowaniu znajduje się dobrze zabezpieczony do transportu odkurzacz Adler AD 7022 oraz instrukcja obsługi w 18 językach.

Adler jest uznaną głównie w Europie marką zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Od 1991 roku. Marka Adler jest obecna nie tylko na polskim rynku, ale również w innych krajach Europy. Wyroby marki Adler produkowane są w dużych, znanych i gwarantujących wysoką jakość fabrykach. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniały najwyższe wymagania jakości i bezpieczeństwa, wyróżniały się nowoczesnym wzornictwem oraz funkcjonalnością i przystępną ceną. Wszystkie oferowane wyroby posiadają znak CE oraz świadectwo sanitarne i objęte są 24 miesięczną gwarancją realizowaną przez Serwis Centralny Adler. Staramy się sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów oraz tendencjom rynku, dlatego nieustannie poszerzamy ofertę o nowe atrakcyjne produkty.