Czajnik Adler AD 03Klasyczny, 1-litrowy czajnik elektryczny, przydatny w każdej kuchni, biurze i akademiku. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że jest ono doskonałym wyborem dla osób podróżujących lub ceniących oszczędność miejsca. Obudowa wykonana jest z z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na temperaturę. Ponadto obudowa oraz podstawka nie jest okrągła tylko spłaszczona. Ułatwia to użytkowanie oraz przechowywanie czajnika.Czajnik jest bardzo wygodny w użyciu, dzięki stabilnej podstawie. Jej konstrukcja gwarantuje pewne osadzenie urządzenia podczas zagotowywania wody. Wbudowany potrójny solidny konektor zapewnia stabilne połączenie czajnika i podstawki podczas pracy. Taka konstrukcja gwarantuje również, że po podniesieniu bezprzewodowej części urządzenia na pewno będzie ono odłączone od zasilania. Wewnątrz podstawki jest dużo miejsca do zwinięcia przewodu zasilającego. Można go pozostawić na zewnątrz tylko tyle ile potrzeba.Czajnik posiada bardzo solidny, pewny i wygodny uchwyt. Dobrze się go trzyma. Wyprofilowanie rączki jest dopasowane do wyglądu obudowy. Czajnik włącza się i wyłącza tą samą dźwignią włącznika. Oznacza to że podnosząc urządzenie z podstawki zostanie ono wpierw automatycznie wyłączone. Zapewnia to zwiększony poziom bezpieczeństwa podczas gotowania wody.Na bocznych ściankach obudowy czajnika umieszczono dwa duże wyraźne wodowskazy z zaznaczoną skalą od min 0,5 litra wody do max 1 litra. Rozwiązanie to zapobiega niepotrzebnemu zużyciu energii oraz wody. Wodowskazy nie są przeźroczyste tylko matowe co sprawia, że widać przez nie gotującą się wodę, natomiast nie widać wnętrza czajnika. Białe duże napisy na wodowskazach są dobrze widoczne. Obok wodowskazu w dolnej części obudowy w czasie gotowania wody zaświeca się pomarańczowa lampka kontrolna. Czajnik automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody, dbając o bezpieczeństwo użytkownika. Ciche zagotowanie wody zapewnia podwójna grzałka. Pod grzałkami umieszczono reflektor zwiększający ich wydajność. Dodatkową zaletą czajnika Adler AD 03 jest mały pobór mocy, tylko 900 W. Wszędzie tam gdzie są zainstalowane ograniczniki poboru mocy będzie można go używać oraz cicho zagotować wodę. Jest to możliwe dzięki konstrukcji podwójnych grzałek oraz dopasowaniu mocy czajnika i jego niewielkiej pojemności.Pokrywka czajnika jest bardzo solidna. Pokrywkę otwiera się półprzeźroczystym uchwytem w kolorze wodowskazów. Kolor uchwytu i wodowskazu jest dobrany do koloru obudowy. Szeroko otwierająca się pokrywka ułatwia nalewanie wody i czyszczenie. Dodatkowo w dziubku czajnika jest zamontowany zmywalny filtr antyosadowy. Można go wyjąć i oczyścić.

Obsługa czajnika jest bardzo prosta. Zagotowanie wody; Napełniamy czajnik potrzebną ilością wody. Bardzo pomocna jest przy tym wyraźna podziałka od 0.5 do 1L. Ustawiamy czajnik na podstawie i naciskamy przycisk. Zaświeca się czerwona lampka kontrolna. Woda zagotowuję się dzięki zastosowaniu grzałki o mocy 900 Watów. Woda gotuje się względnie cicho. Proces ten można obserwować poprzez okienka z wodowskazami znajdującymi się po obydwu stronach obudowy czajnika.. Po osiągnięciu temperatury wrzenia, woda gotuje się jeszcze przez kilka sekund i czajnik wyłącza się automatycznie. System zabezpieczeń nie pozwoli aby było inaczej.


Wewnątrz obudowy pod pokrywką znajduje się otwór którędy para po zagotowaniu się wody przedostaje się do wyłącznika bimetalicznego. Taka konstrukcja pozwala automatycznie wyłączyć urządzenie zawsze zaraz po zagotowaniu wody. Blokada uniemożliwiająca włączenie pustego czajnika nie tylko zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, ale również sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej.Utrzymanie czajnika w czystości jest proste. Do konserwacji najlepiej użyć dostępnego w handlu odkamieniacza. Po odkamienieniu czajnika należy go kilkakrotnie przepłukać wodą. Zapewni to długie bezawaryjne działanie oraz oszczędzi energie elektryczną, ponieważ czyste niezakamienione grzałki mają wyższą sprawność.

Dane techniczne
Wewnątrz kolorowego opakowania czajnika Adler AD 03 znajduje się; dobrze zabezpieczony do transportu czajnik, podstawka oraz instrukcja obsługi w 22 językach krajów gdzie jest on sprzedawany.

Adler jest uznaną głównie w Europie marką zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Od 1991 roku. Marka Adler jest obecna nie tylko na polskim rynku, ale również w innych krajach Europy. Wyroby marki Adler produkowane są w dużych, znanych i gwarantujących wysoką jakość fabrykach. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniały najwyższe wymagania jakości i bezpieczeństwa, wyróżniały się nowoczesnym wzornictwem oraz funkcjonalnością i przystępną ceną. Wszystkie oferowane wyroby posiadają znak CE oraz świadectwo sanitarne i objęte są 24 miesięczną gwarancją realizowaną przez Serwis Centralny Adler. Staramy się sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów oraz tendencjom rynku, dlatego nieustannie poszerzamy ofertę o nowe atrakcyjne produkty.