Czajnik turystyczny Adler AD 1268Został zaprojektowany z myślą o osobach, które w czasie podróży cenią sobie własne źródło wrzątku. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i masie łatwo go zapakować i przewieźć. Dla wygody w zestawie znajdują się dwa bardzo lekkie kubeczki oraz dwie łyżeczki.Ścianki czajnika z półprzeźroczystego tworzywa w kolorze szarym. Zintegrowana podstawa, pokrywka oraz wierzchnia strona rączki wykonane są z tworzywa w kolorze białym. Dołączone w zestawie 2 filiżanki oraz 2 łyżeczki są również z tworzywa w kolorze białym.Posiada bardzo solidny, pewny i wygodny uchwyt, dobrze się go trzyma. Wyprofilowana rączka z przyciskiem włącznika i wyłącznika pod palcem wskazującym. Obydwa przyciski w kolorze białym.W dzióbku jest zamontowany zmywalny filtr antyosadowy. Można go wyjąć i oczyścić. Wodowskaz od MIN 0,2 litra do MAX 0,6 litra zapobiega niepotrzebnemu zużyciu energii oraz wody - wystarczy 200 ml, by móc zaparzyć herbatę lub kawę. Pojemność minimalna 0,2 litra jest również szczególnie przydatna kiedy trzeba zagotować wodę na jedna filiżankę.Dodatkową zaletą czajnika Adler AD 1268 jest mały pobór mocy, tylko 600 W. Wszędzie tam gdzie są zainstalowane ograniczniki poboru mocy będzie można go używać i szybko oraz cicho zagotować wodę. Jest to możliwe dzięki dopasowaniu mocy do niewielkiej pojemności.Pokrywka czajnika jest bardzo solidna. Wygodne jej otwieranie zapewnia uchwyt umieszczony na górnej stronie, za który można pociągnąć. Po napełnieniu wodą mocno się zatrzaskuje.

Dzbanek połączony z podstawą oraz przewodem elektrycznym zapewnia wygodę użytkowania w warunkach turystycznych. W czasie wyjazdów nie rzadko trudno o stabilne miejsce do zagotowania wody na herbatę, czy zalewane wrzątkiem posiłki.Pod czas pracy urządzenia w dolnej części obudowy zaświeca się pomarańczowa lampka kontrolna . Czajnik automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody, dbając o bezpieczeństwo użytkownika.

Obsługa jest bardzo prosta.
Zagotowanie wody:
Napełniamy czajnik potrzebną ilością wody.
Bardzo pomocna jest przy tym wyraźna podziałka od 0.2l do 0.6l.
Naciskamy przycisk.
Zaświeca się pomarańczowa lampka kontrolna.
Woda zagotowuję się dzięki zastosowaniu grzałki o mocy 600 Watów.
Proces ten można obserwować poprzez półprzeźroczyste ścianki czajnika.
Po osiągnięciu temperatury wrzenia, woda gotuje się jeszcze przez kilka sekund i urządzenie wyłącza się automatycznie. System zabezpieczeń nie pozwoli aby było inaczej.Szeroko otwierająca się pokrywka ułatwia nalewanie wody i czyszczenie. Utrzymanie czajnika w czystości jest proste. Do konserwacji najlepiej użyć dostępnego w handlu odkamieniacza. Po odkamienieniu należy kilkakrotnie przepłukać wodą wnętrze urządzenia. Zapewni to długie bezawaryjne działanie i oszczędzi energie elektryczną, ponieważ czyste niezakamienione grzałki mają wyższą sprawność.Dane techniczneW kolorowym opakowaniu znajduje się dobrze zapakowany do transportu czajnik turystyczny Adler AD 1268, 2 filiżanki, 2 łyżeczki oraz instrukcja obsługi.

Adler jest uznaną głównie w Europie marką zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Od 1991 roku. Marka Adler jest obecna nie tylko na polskim rynku, ale również w innych krajach Europy. Wyroby marki Adler produkowane są w dużych, znanych i gwarantujących wysoką jakość fabrykach. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniały najwyższe wymagania jakości i bezpieczeństwa, wyróżniały się nowoczesnym wzornictwem oraz funkcjonalnością i przystępną ceną. Wszystkie oferowane wyroby posiadają znak CE oraz świadectwo sanitarne i objęte są 24 miesięczną gwarancją realizowaną przez Serwis Centralny Adler. Staramy się sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów oraz tendencjom rynku, dlatego nieustannie poszerzamy ofertę o nowe atrakcyjne produkty.