Ekspres do kawy ciśnieniowy Adler AD 4404rPozwala szybko i łatwo przygotować małą czarną kawę, espersso, klasyczne cappucino ze spienionym mlekiem, jak również wszystkie inne napoje, które wymagają gorącej wody.

Obudowa urządzenia jest wykonana z czarnego matowego tworzywa. Stalowe elementy są lakierowane na czerwono.Trzy przyciski oraz pokrętło regulacji pary wykonane są z metalizowanego plastiku. Przyciski podświetlane są na niebiesko.

Zbiornik na wodę o pojemności 1,6 litra wykonany jest z przeźroczystego tworzywa. Zaznaczony jest na nim poziom wody MIN i MAX. Zamykany jest pokrywą z czarnego tworzywa. Zbiornik umieszczony jest z tyłu ekspresu. Można go wyjąć, do umycia lub napełnienia wodą, podnosząc do góry i wysuwając z gniazda zaworu wody.Pod dyszami filtra do parzenia kawy znajduje się tacka na skropliny. Można ją łatwo wyjąć i umyć, jeśli w czasie parzenia spadną na nią krople kawy.

Metalowy filtr do parzenia kawy wyjmujemy przesuwając jego uchwyt w lewo. Wewnątrz filtra znajduje się metalowe sitko. Można je łatwo wyjąć do mycia. Do filtra, z włożonym sitkiem, wsypujemy porcję kawy, przy pomocy dołączonej plastikowej łyżki. Na drugim końcu łyżki, znajduje się okrągły ubijak. Ubijamy nim wsypaną do filtra kawę. Następnie wkładamy filtr z kawą do korpusu ekspresu i przekręcamy jego uchwyt w prawo. Po podstawieniu filiżanki oraz naciśnięciu przycisku parzenia kawy, pozostaje już tylko czekać na swoją kawę.Na górze obudowy znajduje się stalowy pulpit do podgrzewania filiżanek. Ekspres po włączeniu rozgrzewa się. W tym czasie nagrzewa się również pulpit do podgrzewania filiżanek. Można na nim ustawić filiżanki. Kawa w podgrzanej filiżance dłużej jest gorąca.Dysza do spieniania mleka, przy pomocy pary, ułatwia przegotowanie cappuccino. Jest ona wyposażona w zawsze chłodny, gumowy uchwyt, do jej przesuwania. Służy on również jako uszczelka do zdejmowanej metalowej końcówki dyszy. Końcówkę dyszy można łatwo umyć. Do przygotowania spienionego mleka, wystarczy zanurzyć dyszę w mleku i włączyć funkcję pary.Ekspres jest łatwy w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy o parzeniu kawy. Zajmuje mało miejsca na kuchennym blacie. Nowoczesne wzornictwo i niewielki rozmiar sprawią, że będzie dobrze wyglądał w domowej kuchni lub w biurze.

Kawę można podać w jednej lub w dwóch filiżankach. Pod lejkami, na tacce, można ustawić jednocześnie jedną lub dwie filiżanki .Druga osoba nie musi wtedy czekać na przyrządzenie swojej filiżanki kawy. Obydwie kawy przyrządzają się jednocześnie.

W ekspresie zastosowano system nagrzewania, o mocy 850W. Zapewnia on krótki czas gotowości do pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba długo czekać na swoją kawę.

Obsługa jest bardzo prosta.

Przygotowanie kawy

Napełniamy zbiornik potrzebną ilością wody. Wstawiamy go, wsuwając go do gniazda zaworu wody i przykrywamy pokrywą. Naciskamy przycisk zasilania. Podświetlenie przycisku zaczyna świecić na niebiesko przerywanymi błyskami. Ekspres się nagrzewa. Po zakończeniu nagrzewania świeci nieprzerwanie na niebiesko. Łyżką do kawy odmierzamy jedną miarkę kawy mielonej i wsypujemy do filtra. Wsypaną kawę ugniatamy przy pomocy okrągłego ubijaka, umieszczonego na drugim końcu łyżki. Trzymając za rączkę filtra, wsuwamy go do korpusu ekspresu i przekręcamy w prawo. Pod lejkami, na środku tacki ustawiamy jedną lub dwie filiżanki obok siebie. Naciskamy przycisk parzenia kawy. Kawa zaczyna wypływać przez lejki filtra. Po napełnieniu filiżanki, ponownie naciskamy przycisk parzenia kawy.Przygotowanie spienionego mleka

Naciskamy przycisk funkcji pary. Podświetlenie przycisku zaczyna świecić przerywanymi błyskami informując o nagrzewaniu urządzenia. Po zakończeniu podgrzewania świeci nieprzerwanie. Podstawiamy pod dyszę parową naczynie z mlekiem. Szary gumowy uchwyt ułatwia przesunięcie dyszy nad filiżankę. Pokrętłem nad dyszą regulujemy ilość pary do spieniania mleka. Po zakończeniu spieniania przekręcamy pokrętło do pozycji OFF oraz wyłączamy funkcję pary.

Spienione mleko można dodać do przyrządzonej poprzednio kawy.

Cappucino można również przyrządzić w innej kolejności:
 • Spieniamy mleko w filiżance
 • Filiżankę ze spienionym mlekiem ustawiamy pod filtrem do parzenia kawy
 • Naciskamy przycisk do parzenia kawy..


Korpus ekspresu należy czyścić miękką ściereczką. Do mycia w wodzie z dodatkiem detergentu, przeznaczone są: filtr do kawy, sitko, tacka na skropliny oraz zbiornik na wodę. Można je łatwo odłączyć od reszty urządzenia. Otwory filtra do kawy można wyczyścić przy pomocy szczotki, gdyby uległy zabrudzeniu. Pulpit do podgrzewania filiżanek będący częścią korpusu ekspresu wycieramy ściereczką, aby nie zamoczyć elektrycznych elementów.

Ekspres powinien być systematycznie odkamieniany. Wystarczy co kilka tygodni zadbać o jego wnętrze. W tym celu należy wlać do zbiornika na wodę odkamieniacz do ekspresów do kawy. Następnie wykonać czynności, jak przy przygotowywaniu kawy oraz spienianiu mleka. Woda z odkamieniaczem nie nadaje się do picia. Po odkamienianiu ekspresu, należy go trzykrotnie przepłukać czystą wodą, powtarzając czynności jak przy przygotowywaniu kawy oraz spienianiu mleka.

Dane techniczne
 • Wydajna pompa ciśnieniowa 15 bar
 • Możliwość przygotowania espresso lub cappuccino.
 • Wrzątek i para wytwarzana w ciągu kilku sekund.
 • Wyjmowalny zbiornik na wodę 1,6L.
 • Maksymalna pojemność bojlera: 150ml.
 • Przycisk z lampkami kontrolnymi: Zasilanie, Parzenie i Para.
 • Wyjmowana taca ociekowa.
 • Regulacja emisji pary.
 • Bojler ze stali nierdzewnej.
 • Nowoczesne wzornictwo.
 • Moc max. 850W
Wewnątrz kolorowego opakowania ekspresu do kawy ciśnieniowego Adler AD 4404r znajduje się dobrze zabezpieczony do transportu ekspres do kawy, filtr, łyżka do odmierzania oraz instrukcja obsługi w 26 językach krajów gdzie jest on sprzedawany.Adler jest uznaną w Europie marką zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Od 1991 roku Marka Adler jest obecna nie tylko na polskim rynku, ale również w innych krajach Europy. Wyroby marki Adler produkowane są w dużych, znanych i gwarantujących wysoką jakość fabrykach. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniały najwyższe wymagania jakości i bezpieczeństwa, wyróżniały się nowoczesnym wzornictwem oraz funkcjonalnością i przystępną ceną. Wszystkie oferowane wyroby posiadają znak CE oraz świadectwo sanitarne i objęte są 24 miesięczną gwarancją realizowaną przez Serwis Centralny Adler. Staramy się sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów oraz tendencjom rynku, dlatego nieustannie poszerzamy ofertę o nowe atrakcyjne produkty.


Mapa strony